Byliście wspaniali – Gliniada 2014

1 Posted by - 24 sierpnia 2014 - newsy

Ósma Parada z Miłości do Gliny, największa doroczna Gliniada odbywająca się w Bolesławcu, przeszła do historii. Staraliśmy się żeby była jak wszystkie – niepowtarzalna. Nie byłoby jej gdyby nie Glinoludy przybyłe z różnych strona aby pomalować się gliną i pokazać, że wszyscy jesteśmy z tej samej gliny.

IMG_4315

Po wielotygodniowych przygotowaniach i ostatnim tygodniu przygotowań bardzo intensywnych poranek gliniadowy zaczęliśmy od dowożenia gliny do miasteczka Glinoludów i od wycieczki glinoludowej delegacji na dworzec PKP, na który parowozem z 1935 roku docierali na Bolesławieckie Święto Ceramiki goście.

IMG_3917

Papa Glinolud Powitał przede wszystkim przyjaciela Gliniady, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego ale także gości z Niemiec, którym nasze hasło „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” bardzo przypadło do gustu.

IMG_3971

Potem trwało malowanie. Było troszkę chłodnawo, co niestety tych mniej zdeterminowanych do malowania nie zachęcało, ale i tak dawaliście radę. Jak dotychczas w ośmioletniej historii Gliniady nigdy podczas przemarszów Glinoludów nie padał deszcz i warto o tym pamiętać… i nie bać się chmur!

IMG_4063

Zaskoczyliście nas swoimi pomysłami na stroje, grupy i pojazdy. Wspaniale jest widzieć taką grupę pozytywnie zakręconych ludzi, którzy chcą się razem bawić.

IMG_4302

Tuż przed 14 Papa Glinolud zaprosił na scenę Marszałka Przybylskiego i oficjalnie namaścił go na Glinoluda. Warto przypomnieć, że pan Przybylski nie pierwszy raz uczestniczył czynnie w Gliniadzie i jest jednym z niewielu oficjeli, którzy gliny i Gliniady się nie boją.

IMG_4398

O 14 nastąpił pierwszy bardzo ważny moment – na scenie pojawił się Tomek Wachnowski – autor hymnu Gliniady. Wszyscy razem wraz z artystą odśpiewali piosenkę „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny„, która (co nas bardzo cieszy) przyjęła się i spodobała. Miło było widzieć jak nucicie ją przez cały dzień, tańczycie do niej i bujacie się w rytm.

IMG_4462

Potem nadszedł moment bardzo, bardzo ważny, ślub Kasi i Marcina, pary która zaręczyła się na zeszłorocznej Gliniadzie. W stu procentach prawdziwego i wiążącego ślubu udzielił im prezydent Bolesławca, Piotr Roman a oni świadomi praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczyli, że wstępują w związek małżeński  i przyrzekają, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. I wierzymy, że będzie.

IMG_4513

Glinoludy odśpiewały sto lat a białe gołębie wzleciały ku niebu. Na szczęście.

IMG_4620

Sformowanie parady jak zawsze było niemałym wyzwaniem, bo Glinoludy (też jak zawsze) rozłaziły się po okolicach miasteczka Glinoludów i nie tylko. W końcu ruszyliśmy i (co każdy Glinolud widział) wzbudziliśmy zachwyt mieszkańców miasta i turystów przyjeżdżających na Bolesławieckie Święto Ceramiki.

IMG_4875

A po zakończenie parady wybraliśmy najbardziej kreatywne Glinoludy. Pierwszą nagrodę (500 zł) dostało przedszkole Nibylandia za swój wspaniały statek pełen dzieciaków.

IMG_4887

Drugą (300 zł) dostały Antyczne figury a trzecią (200 zł) – komandos.

IMG_4880

1000 zł dla najciekawiej przebranej grupy Glinoludów dostała niesamowita Ośmiornica.

IMG_4842

Na koniec wylosowaliśmy również trzy osoby, które dzięki naszej loterii mogły przelecieć się śmigłowcem nad Bolesławcem.

IMG_5060

Kiedy Glinoludy się myły na scenie zagościł zespół rockowy z Młodzieżowego Domu Kultury , który dał bardzo ciekawy koncert. A najmniejsze Glinoludy… odpoczywały po dniu pełnym wrażeń.

IMG_5053

Dziękujemy Wam wszystkim za udział, za to, że byliście z nami. Sponsorom, przyjaciołom, wspierającym, pomagającym i pracującym przy Gliniadzie już wkrótce podziękuje sam Papa Glinolud.

IMG_4440

Znacznie więcej zdjęć z Gliniady 2014 znajdziecie TUTAJ.

Fotografie: Fotopestka.pl.

 

 

Komentarze