Hymn Gliniady – piosenka Tomka Wachnowskiego

5 Posted by - 17 sierpnia 2014 - newsy, wideo


„Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny” to piosenka Tomka Wachnowskiego, która w tym roku staje się hymnem Gliniady. Tomek pochodzi z Bolesławca. Rok temu podczas Gliniady obiecał Markowi Niedźwieckiemu, że w tym roku weźmie aktywny udział w Paradzie Glinoludów. Jak obiecał tak zrobił i to z przytupem.

– Kiedy wpadło mi przed oczy hasło: „Wszyscy jesteśmy z tej samej gliny”. Pomyślałem i zacząłem śpiewać sobie… Wracałem do pomysłu tak długo, aż piosenka była gotowa. Wtedy pokazałem ją Bogdanowi. Zaskoczył, spodobała mu się. Chciałem, żeby była trochę bluesowa i wpadająca w ucho – do wspólnego śpiewania. Myślę, że taka jest. Hymn, to brzmi dumnie, ale chciałem, żeby została dźwiękową wizytówką Gliniady. – mówi Tomek.

Wachnowski to autor, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz. Autor i wykonawca „słynnych” „Śniegowic” i piosenki do Asterixa – „Ona nie widzi mnie”. Występował i współpracował z zespołami Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Krzysztofem Ścierańskim, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Andrzejem Poniedzielskim, Jerzym Filarem, Arturem Andrusem czy Wolną Grupą Bukowiną i wieloma innymi. Więcej o artyście dowiecie się TUTAJ.

W piosence „Wszyscy jesteśmy z tej samej Gliny” Tomek nagrał wokal i gitarę, Bogdan Sabała – gitary a Kuba Szydło – bas, perkusję i zrealizował nagranie.

Klip do piosenki powstał w Hotelu Ambasada. W nagraniu, oprócz Tomka, udział wzięli: trzech Bogdanów Nowaków, Ewa NowakOskar Sulikowski, Magda Haniszewska, Robert Dudek , Gabrysia Dudek, Maria Białek i Paweł Kafel.

Zdjęcia i montaż: Zbigniew Warężak/Big Zbig Studio

Zdjęcia z realizacji teledysku możecie zobaczyć TUTAJ.

 

Komentarze