Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty – zapraszamy na Galę!

2 Posted by - 14 listopada 2014 - newsy

246 fotografii 56 autorów – taki był plon tegorocznego konkursu na najlepsze zdjęcia z Gliniady. Jury w składzie: Stanisław Borowski, Dariusz Miliński, Bogdan Nowak, Marcin Oliva-Soto i Cezary Przybylski uznało, że pierwszą nagrodę otrzymuje Małgorzata Głowacka-Kubat z Opola. Internauci za najlepsze zdjęcie w głosowaniu na Facebooku uznali fotografię Łukasza Puzonia z Polkowic.

Pierwsza nagroda to szklany aparat autorstwa Borowski Studio oraz 700 zł. Nagroda publiczności to 500 zł

Jury przyznało także dodatkowe nagrody! Miejsce drugie otrzymuje Kuba Głębicki z Warszawy i otrzyma on 200 zł a 100 zł otrzyma za miejsce trzecie Paweł Dudzicki z Głogowa. Przyznano także wyróżnienie dla Moniki Chmielewskiej z Jerzmanowic.

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie fotograficznym Gliniada 2014 odbędzie się 23 listopada 2014 o godzinie 17 w Teatrze Starym w Bolesławcu. Galę organizują GLINIADA, Młodzieżowy Dom Kultury w Bolesławcu oraz HOTEL AMBASADA – Bogdan Nowak.

W programie wieczoru podsumowanie całorocznych happeningów i działań GLINIADY, uhonorowanie statuetką nowych Przyjaciół GLINIADY oraz wręczenie nagród w tegorocznym konkursie fotograficznym oraz wernisaż wystawy fotografii zakwalifikowanych przez jury konkursowe.

Podczas uroczystości nagrodzimy również młodzież biorącą czynny  udział w tegorocznych działaniach – zarówno okołogliniadowych jak i innych.

Po raz trzeci w historii Gliniady zostaną uhonorowane firmy i osoby wspierające jej działania. Do tej pory otrzymali je: Fabryka Naczyń Kamionkowych MANUFAKTURA, STUDIO BOROWSKI, PROGRAM III POLSKIEGO RADIA i Robert Makłowicz.

Autorem statuetek „Przyjaciela GLINIADY” jest znany bolesławiecki artysta rzeźbiarz-ceramik Marek Zyga.

Łukasz Puzoń

Nagroda publiczności – Łukasz Puzoń

Małgorzata Głowacka-Kubat

I miejsce – Małgorzata Głowacka-Kubat

Kuba Głębicki

II miejsce – Kuba Głębicki

Paweł Dudzicki

III miejsce – Paweł Dudzicki

Monika Chmielewska

wyróżnienie – Monika Chmielewska

 

Komentarze