Magda Jethon o Gliniadzie

0 Posted by - 23 lipca 2016 - newsy

„Państwu pierwszym opowiem o Trójce” to tytuł książki Magdy Jethon, byłej szefowej radiowej Trójki. W książce znajduje się opis tego jak Glinoludy z Bolesławca uświetniły obchody pięćdziesiątych urodzin Trójki. Pani Magda pisze o Glinoludach tak:

„Z okazji pięćdziesięciolecia Programu 3 sobota 22 września był szczególnym dniem otwartym. Słuchaczy powitał uliczny teatr z Bolesławca, Glinoludy. Stworzył go Bogdan Nowak uczeń wielkiego Marcela Marceau. Glinoludy są już słynne na całym świecie, a świadczy o tym choćby to, w jak wielu miejscach te białe postacie miały okazję paradować. Ludzie występujący w tym teatrze są wysmarowani gliną, która po wyschnięciu robi się biała. To niezwykle szlachetna materia. Aktorzy wyglądają pięknie i romantycznie. Zawsze wzbudzają olbrzymie zainteresowanie. Glinoludy w liczbie kilkudziesięciu osób, paradowały po korytarzach Myśliwieckiej. Przypomnę, że w soboty, po politycznym Śniadaniu w Trójce. przyjeżdżają wszystkie telewizje, żeby nagrać polityków do swoich wieczornych programów. Rozstawiają kamery… A tu uliczny teatr mimów. Tak ich było dużo, że nie istniała żadna szansa, by nagrać polityka bez tła z aktorami. Aktorzy wyglądali zjawiskowo. Oglądałam tego dnia wszystkie wydarzenia serwisów telewizyjnych i wszędzie „wychodzili” z ekranów. Bardzo mi się podobali. „

gliniadawtrojce

Książka „Państwu pierwszym opowiem o Trójce” to ponad 50 lat historii, setki anegdot, tysiące żartów. Wieloletnia dyrektorka Trójki oprowadza czytelnika po zakamarkach radiowego gmachu. Zdradza tajemnice najciekawszych radiowych akcji, jak szaleńcza wyprawa Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk, czy wprowadzenie na tory pierwszego w Polsce radiowego pociągu.  W książce zabrali głos znani słuchacze Trójki: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Jerzy Owsiak i wielu inni.

Książkę możecie kupić TUTAJ.

Komentarze