Gliniada w filmie Telewizji ARTE „Odkrywamy Polskę”

2 Posted by - 19 sierpnia 2014 - wideo

Podczas Gliniady 2013 Bogdan Nowak wraz z Glinoludami gościł ekipę Telewizji ARTE realizującą cykl „Odkrywamy Polskę – od Karkonoszy po Karpaty”. W świetnym dokumentalnym trzyodcinkowym cyklu prezentującym nasz kraj znalazło się miejsce dla Bolesławca, ceramiki i Gliniady.

W filmie możecie zobaczyć również Fabrykę Naczyń Kamionkowych Manufaktura wspierającą od lat Glinoludy. Zapraszmay do obejrzenia odcinka z Bolesławcem i Gliniadą. Swoją premierę europejską odcinek ten miał w poniedziałek o 19.30.

Wątek bolesławiecki zaczyna się w ósmej minucie filmu.

Ekipa ARTE trafiła do Bolesławca dzięki Gliniadzie i Bogdanowi Nowakowi,

– To, że Bolesławiec jest w tym filmie to dowód siły promocyjnej Gliniady – mówi Bogdan Nowak. – Wiele miesięcy przed realizacją dokumentu spotkałem w Warszawie producentkę polskiej części cyklu, Marię Jarmoszuk. Opowiadałem jej o Gliniadzie i Bolesławcu i to zachęciło ją do wizyty w naszym mieście. Przywiozła do nas producenta całego cyklu, zobaczyli nasze miasto, produkcję ceramiki w Manufakturze i urok Gliniady. Potem była druga wizyta w celu dokumentacji no i w końcu przyjechali całą ekipą na Gliniadę 2013 realizować zdjęcia. Starałem się pomóc im w pracy i jestem bardzo zadowolony z efektu. Bolesławiec pojawił się w telewizji znanej w całej Europie i nie tylko promowany przez ceramikę i Gliniadę. Możemy być z naszego miasta dumni.

Zapraszamy na stronę Telewizji ARTE:
3645_lightbox_arteLogoTV

Komentarze