Wywiad z Papą Glinoludem o braku Gliniady w Bolesławcu

1 Posted by - 21 sierpnia 2017 - newsy

Bolesławiecki portal Bolec.Info przeprowadził z Bogdanem Nowakiem wywiad na temat braku Gliniady w Bolesławcu i miejskiej parady, która obecnie odbywa się podczas Bolesławieckiego Święta Ceramiki.

Padają w nim m.in. takie słowa:

Podobno istnieją badania opinii publicznej zamówione przez miasto i opłacone z pieniędzy mieszkańców, w których bolesławianie mówią, że chcą Gliniady. Wyniki tych badań od paru miesięcy są ściśle tajne i władze ich nie opublikowały. Chciałbym wiedzieć czy to tylko plotka, czy takie badania istnieją naprawdę. Wyniki powinny być jawne. 

Co roku mnóstwo ludzi mnie pyta, kiedy będzie Gliniada, i czy będzie Gliniada w Bolesławcu. Wszyscy wyrażają żal, że jej nie ma. Ciśnienie rośnie przed Bolesławieckim Świętem Ceramiki i coraz więcej ludzi namawia, prosi i nalega.

A ja nie chcę robić byle czego, nie chcę robić na kolanie gliniadki, aby tylko była. Jeśli mam po takiej przerwie (ostatnia Gliniada w Bolesławcu odbyła się w 2014 roku) robić tutaj Gliniadę, to ona musi być wielkim powrotem tej imprezy, czymś szczególnym. 

Całość rozmowy znajdziecie TUTAJ.

Komentarze